Preču grupas

Makaronu un cepumu gatavošanas piederumi

Makaronu un cepumu gatavošanas piederumi

Nekad neesi gatavojusi makaronus?  Ja makaronu gatavošana mājās sākumā var šķist neiespējama, tad patiesībā tie ir vienkārši pagatavojami. Ja makaronu gatavošanā iepraktizēsies,  iznākums, mājās pagatavoti makaroni būs lieliski un veikalā pirkt makaronus vairs nevēlēsies. 

Lai makaroni iznāktu skaisti un ātri būtu iespējams pagatavot vienīgā lieta , kuru būtu vēlams iegādāties ir speciālā , pastas, spagetī vai makaronu pagatavošanas īpašā mašīna , kuras cenas sākas no 19 EUR un var kalpot visu mūžu. 
Pastas jeb makaronu mašīna palīdz izrullēt pareizās formas un biezuma makaronus. Tā mazliet atgādina gaļas mašīnu. Mašīnas viena no otras atšķiras ar to cik daudz makaronu var pagatavot un vai var pagatavot pildītos makaronus.  Bet , ja tev šīs mašīnas nav, makaronus iespējams pagatavot arī ar rokām. Ja makaronu gatavošana iepatiksies, tad varēsi apsvērt domu par šīs ierīces iegādi.

Visvienkāršākā mājās gatavoto makaronu receptes :

nūdeles jeb  makaroni ar olu

2 ½ tasītes miltu
Šķipsniņa sāls
2 sakultas olas
½ tasīte piena
1 ēdamkarote sviesta


Traukā ieber miltus un sāli, samaisi labi, tad pievieno sakultas olas, pienu un sviestu. Mīci iegūto masu kamēr izveidojas viendabīgā konsistence. Uzliedz bļodai vāku un ļauj mīklai iestāvēties 10 minūtes.

Ja ar rokām, tad izveltnē mīklu pāris milimetrus biezu, ļauj nostāvēties 10 min. Sagriez mīklu vēlamajā makaronu formā, garumā un platumā un pakar vai liec  iegūtos makaronus  kaltēties . Skaties, lai tie būtu atdalīti viens no otra,  kad mīkla ir apkaltusi –makaroni ir gatavi- vari vārīt .

Uzvāri sālsūdenim iemet mājās gatavotos makaronus verdošā sālsūdenī un vāri 2 – 5 minūtes. Makaroni ir svaigi tie izvārīsies ļoti ātri. Vārot mājās gatavotus makaronus ūdenim vari pievienot mazliet eļļas, lai tie nesaliptu.
Mājās gatavotus makaronus vari pasniegt ar dažādām mērcēm, dārzeņiem, sieru u.c.

Mājās gatavoto  makaronu mīklas recepte nr.2

2 ½ miltu
½ tējkarote sāls
2 sakultas olas
½ tējkarote ūdens
1 tējkarote olīveļļas


Šo mājās gatavoto mīklas recepti atavo kā iepriekšējo recepti, bet  sviesta  un piena vietā pievieno olīveļļu. Raugies , lai olīveļļa Tev garšo, jo tā dos arī garšu makaroniem. 

Ja gribas makaronus uzglabāt ilgāk , tad vajag kārtīgi izžāvēt, tad likt leduskapī iesaiņotus papīra turzā. Tā kā makaroni nesatur konservantus nevaj glabāt tos mēnešiem, bet gatavot tik daudz , cik variet patērēt tuvāko nedēļu laikā. 

 

Skatīt kā:   Saraksts Saraksts / Režģis Režģis
Skatīt vienlaicīgi:
Kārtošanas secība:
Pastas, makaronu jeb spageti  pagatavošans mašīna 320001
Megāniskā pastas pagatavošanas mašīna  pastu jeb makaronus iespējams izrulēt  n..
19,00€
Bez nodokļa: 15,70€
Balstoties uz 1 atsauksmēm.